Daleki płacz 5

Alternatywne nazwy: Daleki płacz 5

Far Cry 5: kult wiary.

The Far Cry 5 gra FPS, ogłoszona do premiery na początku 2018 roku, poruszyła umysły aktywnych społecznie graczy. Scenariusz kolejnej serii Far Cry został opracowany kilka lat i długo przed planowanym wydaniem. Jednak społeczeństwo widziało w tym związek z aktualnymi problemami politycznymi: wyborem prezydenta Stanów Zjednoczonych, wycofaniem się Wielkiej Brytanii z UE. I choć są to tylko trudne komentarze dziennikarzy, tak naprawdę nie obyło się bez polityki. W szczególności scenarzysta Dan Hay przyznał, że był pod silnym wpływem idei separatyzmu. W dzieciństwie i młodości był zaniepokojony zimną wojną obu krajów i stałymi atakami terrorystycznymi.

Dla graczy rozpoczynających grę Far Cry 5, poczuj rzeczywistość tego, co się dzieje, Dan chciał napisać prawdopodobny scenariusz. Aby to zrobić przez dwa tygodnie, zespół programistów udał się do Montany. Studiowali rytm życia, ideologię, religijność, wartości i niechęć ludności, że ktoś inny wtrącał się w zwykły sposób. To właśnie ten stan został następnie przyjęty jako podstawa do rozwoju wydarzeń. W rezultacie powstał miejscowy, przemyślany produkt do gier o tym, jak sekty powstały w spokojnym raju, który zdecydował, że nadejdzie koniec świata. Chociaż pomysł nie jest oryginalny, całkowicie pokrywa się z dogmatami, do których przestrzegają takie organizacje.

Po uruchomieniu wiodącej linii fabuły programiści otrzymali petycję od części obywateli, którzy wyrazili życzenie, aby fanatycy, jako antagoniści, byli przedstawiani w formie muzułmanów. To prawda, że ​​ten głos został skrytykowany i wszystko pozostało niezmienione, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę oryginalną ideologię osadzoną w projekcie.

Fikcyjny, ale taki realistyczny świat.

Po ogłoszeniu, wielu ludzi marzy o pobraniu Far Cry 5 i objęcie stanowiska zastępcy szeryfa. To od jego twarzy do działania, pomagając siłom prawa i porządku zarządzać wendetą.

Działania rozgrywają się w fikcyjnym mieście Nadziei, gdzie samozwańczy radykalny prorok, Józef Sid, ogłasza, że ​​przybył, by ratować ludzi przed ognistą hieną. Wpaja w zamieszanie mieszkańców zamieszanie i strach, aby przyciągnąć ich do szeregów społeczeństwa "Bramy Edenu" Tylko ci, którzy się dołączyli, zostaną uratowani, ale nie liczą na dobrowolną wolę i używa się wszystkich środków. A jeśli ktoś aktywnie się opiera, dusza jest "zbawiona" wbrew swojej woli poprzez zwykłe uderzenie w głowę, naturalnie po zaciekłej modlitwie i rozgrzebieniu. Kiedy Sid przestawał od słów na groźby, próbowali go przekonać. Ale kiedy groźby zostały zastąpione przez gwałtowne ataki, ludzie, których wola pozostała nierozerwalna, zaczęli aktywnie walczyć z sekciarzami.

Po rozpoczęciu gry w Far Cry 5, w roli asystenta szeryfa, należy aresztować organizatora sekty, który nazywa siebie ojcem i jego naśladowcami, braćmi i siostrami lub "Biuletynami". Wśród nich są szczególnie aktywne:

  • Jacob, emerytowany oficer, teraz trenuje swoją zbrojną jednostkę.
  • Fate przedstawia dobrą kobietę Samarytańską, aby odstraszyć czujność ludzi, zmuszając Sida do zaufania.
  • John podjął posadę prawnika, nabył dla sekty duży kawałek ziemi w pobliżu miasta Hope.

Ale w szeregach oporu gry iPlayer Far Cry 5 są odważni bohaterowie:

  • Pastor Jerry kapłan, który stał się świadkiem, jako część trzody, podszedł do przywódcy "Bramy Edenu".
  • Nick Paradise pilot i członek sekty, który zdecydował się opuścić ją ze względu na własne dzieci.
  • Mary Fairgrave jest jedną z ofiar sekciarzy. Jest kochanką cukinii "Skrzydła miłości", w której przelewano krew, w tym jej ojca.
 

Wszystkie najlepsze gry online. Bohaterowie Gatunki Tagi