Zaciągnął się

Alternatywne nazwy: Zaciągnął się

Gra jest zaciągnięta. II wojna światowa trwa.

Chociaż całkiem sporo gier zostało stworzonych w tematyce militarnej, wciąż prześladuje to twórców. Każdy marzy o stworzeniu czegoś, co będzie diametralnie różni się od konkurencji. Jedną z tych prób była gra Enlisted, strzelanka dla wielu graczy po stronie klienta, w której rozgrywane są prawdziwe epizody II wojny światowej.

Autorem projektu jest łotewska firma Darkflow Software, której udało się zwrócić uwagę na swój pomysł w dość niekonwencjonalny sposób. W Enlisted, wraz z innymi misjami, jest komiksowy tryb Prima aprilis, w którym żołnierze walczą tylko w majtkach, uzbrojeni w sztućce wraz z konwencjonalną bronią, a patelnie, durszlaki i gofrownice służą jako ich ochrona. Pomysł bardzo spodobał się graczom i na ich prośbę został wydany jako osobny produkt o nazwie Cuisine Royale.

Oprócz humorystycznej dygresji, w przeciwnym razie ci, którzy zechcą pobrać Enlisted, otrzymają poważny, wyważony i przemyślany scenariusz wielkiej wojny. Jak mówią sami twórcy, chcieli oderwać się od klasycznej wersji misji i walk, w których grupy uczestników walczą między sobą o pewną nagrodę, która bardziej przypomina rywalizację sportową niż realną strategię.

Najważniejsze informacje o rozgrywce.

Jednak autorzy nie tylko nie chcieli, ale nie mogli całkowicie pozbawić graczy możliwości zmierzenia swojej siły. Ale podniesienie tego na nowy poziom stało się głównym zadaniem. Gdy zaczniesz grać w Enlisted, możesz stworzyć własne drużyny i wysłać je na misję, osobiście opracowując plan jej realizacji. Każdy żołnierz to prawdziwa osoba, dlatego zawsze jest czynnik ludzki. Po wybraniu misji przemyśl strategię i rozdziel zamówienia:

  • Zajmij pozycję i zdobądź przyczółek na ziemi;
  • Utrzymaj wroga do końca;
  • Zapewnij dostęp swojej drużynie;
  • Wysadź most;
  • Zniszcz pojazdy opancerzone itp. itp.
Najpierw musisz pobrać grę Enlisted na PS (inne platformy nie są jeszcze dostępne), a dopiero potem opanujesz grę w wirtualnej przestrzeni.

Podczas prac nad projektem autorzy postanowili zapewnić graczom możliwość działania zarówno od pierwszej, jak i od trzeciej osoby. Ale później pomyśleli, że widok obserwatora z zewnątrz jest łatwiejszy, ponieważ pozwala ocenić sytuację z różnych punktów widzenia, czego w realnym świecie nie ma. Ponieważ skupiono się na realizmie, zdecydowano się całkowicie usunąć widok z perspektywy trzeciej osoby, pozwalając uczestnikom poczuć wszystkie emocje żołnierza uwięzionego w rowie, gdy czołgał się w jego stronę gigantyczny czołg.

W grę Enlisted możesz grać w drużynie do 20 osób, a jednocześnie na polu bitwy czasami jest nawet 150 uczestników. To ograniczenie nie jest przypadkowe, ponieważ im więcej żołnierzy jest na miejscu, tym poważniejsze są wymagania co do szczegółów i możliwości komputera. Wracając do kwestii realizmu, warto powiedzieć, że siły stron nie muszą być równe, bo tak naprawdę to nie istnieje. Czasami wróg jest znacznie lepszy od ciebie, ale nikt nie anulował operacji. Istnieje jednak wybór, czy stanąć do ostatniego żołnierza, czy do pomyślnego zakończenia misji.

Kolejną cechą zabawki Enlisted iPlayer jest to, że nie tylko każdy żołnierz jest tutaj wyjątkowy, ale także broń z jej historią, wadami i śladami. Arsenał bojowy jest dość obszerny, więc dostępne są lekkie bronie osobiste i wyposażenie wszystkich kalibrów. Już w momencie ogłoszenia gra Enlisted zdobyła sympatię zwykłych graczy i profesjonalistów. Pozostaje stworzyć własną opinię, dołączając do rozgrywki.

 

Wszystkie najlepsze gry online. Bohaterowie Gatunki Tagi