Zakładki

Prześladowca 2

Alternatywne nazwy:

Stalker 2 to strzelanka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Możesz grać na PC. Grafika jest bardzo wysokiej jakości i realistyczna, jedna z najlepszych wśród współczesnych gier. Podkład głosowy jest profesjonalny, muzyka idealnie komponuje się z ogólną atmosferą i nie męczy nawet przy dłuższej grze.

Dodatek do serii gier Stalker był długo oczekiwany przez miliony fanów na całym świecie; na szczęście pełna premiera nastąpi już wkrótce.

Wydarzenia, w których staniesz się uczestnikiem, przeniosą Cię na teren Prypeci, miasta niedaleko elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Podobnie jak w poprzednich częściach gry, musisz odbyć trudną podróż przez teren, gdzie każdy krok może być ostatnim ze względu na liczne anomalie i hordy wrogów.

wskazówek pomoże ci zrozumieć sterowanie, ale jeśli grałeś już w strzelanki, bez tego nie będziesz miał żadnych problemów.

Fabuła jest ciekawa, podobnie jak w poprzednich częściach.

W trakcie przejścia czeka na Ciebie wiele rzeczy:

  • Odkrywaj Strefę w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów i anomalii
  • Rozbuduj swój arsenał broni i modyfikuj go
  • Poznaj mieszkańców Strefy i znajdź wśród nich przyjaciół
  • Naucz się nowych technik walki i innych przydatnych umiejętności
  • Rób, co się od ciebie wymaga podczas zadań, podejmuj dodatkowe zadania, aby otrzymać nagrody i doświadczenie

To jest krótka lista tego, co będziesz robić, grając w Stalker 2 na PC.

Kiedyś poprzednie części tej serii gier podbiły serca fanów swoim realizmem i ciekawymi misjami. Gra w Stalkera stała się jeszcze bardziej interesująca.

Pogoda zmienia się w ciągu dnia, może padać deszcz lub wiać silny wiatr.

Twoja postać będzie potrzebowała regularnego odżywiania i odpoczynku.

Po bitwie, jeśli jesteś ranny, musisz założyć bandaż, aby zatamować krwawienie. Jeśli zbyt długo przebywałeś w miejscu o wysokim poziomie promieniowania, może być konieczne zażywanie leków w celu zmniejszenia poziomu promieniowania. Sen też jest bardzo ważny, to od niego zależy, aby bohater czuł się energiczny i gotowy na nowe wyzwania.

Podczas poruszania się po niebezpiecznych miejscach, jak za dawnych dobrych czasów, pomożemy Ci zidentyfikować anomalie, rzucając przed siebie bełty. Jeśli nie grałeś w poprzednie części, to nie wiesz, że anomalie to miejsca, w których występuje zwiększone promieniowanie tła, prawa fizyki działają inaczej i lepiej ich unikać.

Dla tych, którzy chcą wykazać się kreatywnością, dostępny jest wygodny edytor skryptów, wystarczy zainstalować grę.

Możliwość gry online z innymi graczami zostanie zaimplementowana w trybie wieloosobowym, który później pojawi się w Stalkerze 2 za darmo, jako aktualizacja. Ten tryb wymaga połączenia komputera z Internetem.

W chwili pisania tego tekstu nie miała jeszcze miejsca pełna premiera i możliwe jest jedynie zamówienie gry w przedsprzedaży, jednak gdy czyta się tekst, gra najprawdopodobniej jest już dostępna dla wszystkich.

Stalker 2 do pobrania za darmo niestety nie będzie działać. Grę możesz kupić odwiedzając oficjalną stronę twórców lub na portalu Steam.

Jeśli kochasz strzelanki, to prawdopodobnie spędziłeś wiele godzin grając w poprzednie części Stalkera, w nowej części znajdziesz jeszcze bardziej niebezpieczne przygody i trudniejsze zadania!

Minimalne wymagania:

OS: Windows 10

Procesor: AMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600K

Pamięć: 8 GB RAM

Grafika: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

Pamięć: 150 GB dostępnej przestrzeni

Dodatkowe uwagi: SSD