Zakładki

Travian

Alternatywne nazwy: Traviann, Traviangames

Wirtualny wszechświat Travian PL

Gra Travian jest unikalną w swoim rodzaju strategią militarno-ekonomiczną. Posiada wiele cech, począwszy od bardzo kolorowej i niezwykłej grafiki, która jest wykonana w minimalistycznym stylu, ale jednocześnie w bardzo wysokiej jakości, a skończywszy na tym, że w jej ramach od 2011 roku odbywają się Mistrzostwa Europy wśród graczy. Niektórzy nazywają ten przeglądarkowy projekt multiplayer grą o charakterze sportowo-technicznym.

Twórcy i autorzy tej gry wyposażyli ją w wiele funkcji, zadań i jednostek, ale mimo to jest bardzo łatwa w zarządzaniu. Gra ma swój początek i koniec, głównym zadaniem gracza jest zdobycie wioski Natar, zniszczenie jej i zdobycie specjalnego artefaktu. Z jego pomocą można zbudować Cud Świata, a po napompowaniu go do poziomu 100 gracz zostaje uznany za zwycięzcę. W grze jednoosobowej jest to niemożliwe, więc użytkownicy łączą się w drużyny, tworzą wspólne plany i opracowują strategie, które prowadzą ich związek do zwycięstwa.

Wszystko o Travian Legends PL

Aby rozpocząć grę w Travian wymagana jest rejestracja. Formularz rejestracyjny wypełnia się niemal natychmiast, gracz musi zostawić swój adres e-mail i dwukrotnie wpisać to samo hasło. Korzystanie z przycisków sieci społecznościowych w celu przejścia autoryzacji jest jeszcze łatwiejsze. Po zakończeniu procedury rejestracji gracz wkracza do świata, w którym twórcy oferują mu do wyboru trzy państwa wraz z ich narodami, z których każdy ma swoją własną charakterystykę, mocne i słabe strony, a także cechy rozwoju gospodarczego i militarnego:

  • Rzymianie - państwo zamieszkane przez Rzymian rozwija się niespiesznie, jako że kupcy poruszają się powoli i nie mogą wiele zabrać, ale istnieje możliwość dwóch działań jednocześnie, budynków wewnątrz wioski i przetwarzania pola poza nią, ich mur miejski jest znacznie silniejszy niż innych narodów. Armia rzymska dowodzona przez pretorian jest silna i potężna, choć jej budowa jest kosztowna i powolna;
  • Galowie - najlepsi dla początkującego gracza, są szybsi zarówno w walce, jak i w handlu. Ich zaletą są duże skrytki i obecność pułapek, które można umieścić wokół miasta, broniąc się przed napastnikami;
  • Niemcy to bardzo wojowniczy naród, odpowiedni dla graczy, którzy lubią militarny element gry. Są idealni do rabowania sąsiadów i rujnowania ziem innych ludzi, ale nowicjuszom trudno będzie poradzić sobie z nimi w ekonomicznej części gry.

Wraz z jednym z nowych dodatków do gry dodano dwa kolejne plemiona - Hunów i Egipcjan. Oba plemiona mają swoje wady i zalety. Egipcjanie są bardziej odpowiedni dla początkujących, ponieważ mają lepszą obronę i jednostki pancerne. Ponadto mają więcej zasobów do transportu i potężne mury obronne. Hunowie z kolei będą pasować doświadczonym graczom, którzy przeszli już więcej niż jeden świat Traviana i rozumieją logikę gry. Ich przewagą jest wyjątkowo silna kawaleria i szybkość. Polegają oni bardziej na obronie swoich sojuszników, ponieważ są bardziej skoncentrowani na atakowaniu.

Gra w Travian jest bardzo interesująca, chociaż istnieją tylko cztery rodzaje zasobów - żelazo, drewno, glina i zboże, rozwój przemysłu przenosi gracza na wyższy poziom ekonomiczny. Najbardziej niezbędnym zasobem w projekcie jest zboże, jest ono konsumowane przez armię i ludność, wioska jest przywiązana do pól, na których rośnie.  Zwiększenie wydobycia zasobów można zbudować poprzez budowę produkcji i łączenie oaz, ale jednocześnie mają one dużą wadę, przez nie bez przeszkód przechodzą wrogowie, którzy będą rabować miasta.

W Travian Legends każda z nacji posiada rozwiniętą armię. Istnieje pięć gałęzi armii:

  • Piechota
  • Kawaleria
  • Szpiegowski oddział wywiadu
  • Mechanizmy oblężnicze
  • Przywódcy - Rzymianie mieli senatorów, Galowie przywódców, a Germanie wodzów.

Działania wojenne różnią się charakterem i celem ataku, możesz zaatakować, aby splądrować, zniszczyć całą armię wroga lub zniszczyć wioskę do ziemi. Gracze dla pomyślnego rozwoju muszą komunikować się ze sobą, nawiązywać więzi handlowe, zawierać pakty i sojusze. Autorzy przewidzieli również zawieranie umów między sojuszami.

Serwery Travian:

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more