Zakładki

Trine 2

Alternatywne nazwy: Trine II

Trine 2 to gra zręcznościowa stworzona przez fińską firmę, która kontynuuje tradycje zapoczątkowane wiele lat temu, u zarania gier komputerowych. Mechanika rozgrywki w Trine 2 bardzo przypomina popularną wcześniejszą grę, w której gracz sterował trzema zagubionymi w czasie wikingami. Każda z postaci miała swoje wyjątkowe zdolności i tylko dzięki wykorzystaniu umiejętności każdego z członków drużyny możliwe było ukończenie poziomu do samego końca. Trine 2 również posiada trójkę głównych bohaterów - zwinną i szybką złodziejkę Zoe, potężnego i niezastąpionego w walce wręcz rycerza Pontiusa oraz maga władającego żywiołami Amadeusa. Każdy z członków drużyny różni się od siebie, a wykorzystując ich kluczowe cechy i mocne strony, będziesz w stanie dotrzeć do rozwiązania fabuły.

 

Fabuła

 

Gra Trine 2 jest połączona bardzo zawiłą fabułą, w której zostanie nam opowiedziana cała historia uniwersum Trine 2, jest łatwa i trudna do grania w tym samym czasie. Narracja w grze rozpocznie się od miejsca, w którym zakończyła się pierwsza część. Bajkowe królestwo zostało uratowane, złe zaklęcia zniszczone, ale ta sielanka nie trwała długo i ponownie świat, w którym żyją główni bohaterowie, jest w poważnym niebezpieczeństwie. Tym razem główny artefakt Trine 2, regulujący porządek i pokój w swoim wszechświecie, jest ponownie zaniepokojony i ponownie, aby uratować świat, potrzebuje trzech różnych bohaterów, a ich zgody na wykonanie tej misji artefakt postanowił nie pytać. Kolejnym atakiem na uniwersum gry Trine 2 była inwazja goblinów, które pod wodzą swojego przywódcy postanawiają zniszczyć zwykły świat i przejąć kontrolę nad artefaktem.

 

Postacie

 

W Trine 2 musisz grać wszystkimi postaciami, wykorzystując w pełni ich mocne strony, jednak większość misji ma kilka opcji przejścia i możesz nawet wybrać swoje ulubione. Mag i czarnoksiężnik Amadeus jest jaskrawym przykładem pacyfisty, ponieważ nie ma w swoim arsenale jednej umiejętności ataku i wykorzystuje swoją moc do tworzenia. To właśnie ta jego cecha będzie w stanie przejść przez straszne bagna i wspiąć się nad ogromnymi przepaściami, ponieważ to Amadeus stworzy kostki i piramidy z powietrza, aby zbudować mosty. Wraz ze wzrostem umiejętności maga, liczba, jakość i rozmiar tworzonych przedmiotów będą rosły. Pontius jest rycerzem do szpiku kości, jego naturą jest walka, a im więcej przeciwników napotka, tym lepiej będzie się czuł. Z pomocą swojej tarczy i miecza, a także licznych umiejętności mocy, Pontius będzie w stanie w pojedynkę odeprzeć atak wroga, podczas gdy jego partnerzy będą robić swoje równie ważne rzeczy. W grze Trine 2 pojawia się również trzecia postać, która, a raczej który bardzo wyróżnia się z tego towarzystwa. To złodziejka, prawdziwa złodziejka, zwinna i szybka, potrafiąca dostać się w najbardziej niedostępne zakamarki, wspinać się po pnączach i linach, a czasem potrafi pokazać kły, eksterminując wrogów z małej kuszy, ale najbardziej przydatną umiejętnością w jej arsenale będzie bańka o zmniejszonej grawitacji, za pomocą której będzie mogła wznieść się w górę. To właśnie różnorodność rozgrywki Trine 2, ogromny wybór opcji i wartka fabuła z misjami, wypełnionymi po brzegi zagadkami, wyróżniają grę na tle innych zręcznościówek.